Szanowni Państwo,

Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia w Lublinie mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w 4. Międzynarodowym Biennale Plakatu Lublin 2019.

Plakaty można zgłaszać w 3 kategoriach. Pierwsza z nich, kategoria A, przeznaczona jest dla osób, które aktualnie studiują lub ukończyły studia w roku 2018. W kategorii B swoje prace mogą zgłaszać wszystkie osoby, które interesują lub zajmują się sztuką plakatu. W kategoriach A i B można zgłaszać prace poruszające dowolne tematy. Jednak muszą być to prace, które powstały po 30 czerwca 2017. Prosimy nie nadsyłać prac, które zostały nagrodzone w innych konkursach (nagrody typu Grand Prix, 1. 2. 3. miejsce).

W obecnej edycji kategoria tematyczna nosi tytuł "Czyste powietrze". Zależy nam, by plakaty ukazywały zalety czystego środowiska.

Jury uhonoruje najwybitniejsze plakaty nagrodami. W kategorii studenckiej będą to nagrody ufundowane przez JM Rektora UMCS w Lublinie prof. dra hab. Stanisława Michałowskiego, Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS dra hab. Krzysztofa Szymanowicza, nagrody fundowane przez rektorów i dziekanów uczelni artystycznych oraz wyróżnienia honorowe. W kategorii profesjonalistów zostaną przyznane nagrody Złoty Medal, Srebrny Medal i Brązowy Medal oraz wyróżnienia honorowe.

Informujemy, że zostanie wydany katalog prezentujący wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy. Wydawnictwo to zostanie bezpłatnie przekazane osobom nagrodzonym i wyróżnionym. Wernisaż wystawy odbędzie się 31 maja 2019 roku. Prezentacja prac 4. MBPL będzie miała miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Wydziale Artystycznym UMCS,

Szczegółowy harmonogram wystaw będzie podany wkrótce.

Doświadczeni organizacją dwóch wcześniejszych edycji biennale oraz innych przeglądów plakatu postanowiliśmy w bieżącej edycji przeprowadzić konkurs za pomocą głosowania elektronicznego. Wszystkie nadesłane prace będą oceniane przez grono międzynarodowych jurorów za pomocą aplikacji on-line.

Wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy zostaną wydrukowane przez organizatora.

Lista osób zakwalifikowanych do wystawy zostanie ogłoszona na stronach internetowych poster.co.pl oraz na prywatnych kontach użytkowników w serwisie artunity.eu


Osoby nagrodzone zostaną powiadomione za pomocą wiadomości e-mail .

Zgłoś swoje plakaty