Szanowni Państwo,

Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia w Lublinie mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w 4. Międzynarodowym Biennale Plakatu Lublin 2019.


Plakaty można zgłaszać w 4 kategoriach. W kategorii A swoje prace mogą zgłaszać wszystkie osoby, które interesują się lub zajmują się sztuką plakatu. Kategoria B, przeznaczona jest dla osób, które aktualnie studiują lub ukończyły studia w roku 2018.


W kategoriach A i B można zgłaszać prace poruszające dowolne tematy. Jednak muszą być to prace, które powstały po 30 czerwca 2017. Prosimy nie nadsyłać prac, które zostały nagrodzone w innych konkursach (nagrody typu Grand Prix, 1. 2. 3. miejsce).


W dwóch kategoriach tematycznych (C i D) swoje prace mogą zgłaszać wszyscy wymienieni wyżej. 


Kategoria C nosi tytuł "Czyste powietrze". Zależy nam, by plakaty ukazywały zalety czystego środowiska. 


Kategoria D jest konkursem na plakat upamiętniający 450 rocznicę podpisania Unii Lubelskiej 


Jury uhonoruje najwybitniejsze plakaty nagrodami. W kategorii studenckiej będą to min. nagrody ufundowane przez JM Rektora UMCS w Lublinie prof. dra hab. Stanisława Michałowskiego, Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS dra hab. Krzysztofa Szymanowicza, nagrody fundowane przez rektorów i dziekanów uczelni artystycznych oraz wyróżnienia honorowe. W kategorii profesjonalistów zostaną przyznane nagrody Złoty Medal, Srebrny Medal i Brązowy Medal oraz wyróżnienia honorowe.


O nagrodach w pozostałych kategoriach poinformujemy wkrótce.


Informujemy, że zostanie wydany katalog prezentujący wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy. Wydawnictwo to zostanie bezpłatnie przekazane osobom nagrodzonym i wyróżnionym. Wernisaż wystawy odbędzie się 31 maja 2019 roku. Prezentacja prac 4. MBPL będzie miała miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Wydziale Artystycznym UMCS, oraz 2 innych przestrzeniach wystawienniczych na terenie Lublina.


Szczegółowy harmonogram wystaw będzie podany wkrótce.


Doświadczeni organizacją dwóch wcześniejszych edycji biennale oraz innych przeglądów plakatu postanowiliśmy w bieżącej edycji przeprowadzić obrady jury za pomocą głosowania elektronicznego. Wszystkie nadesłane prace będą oceniane przez grono międzynarodowych jurorów za pomocą aplikacji on-line.


Wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy zostaną wydrukowane bezpłatnie przez organizatora.


Lista osób zakwalifikowanych do wystawy zostanie ogłoszona na stronach internetowych poster.co.pl oraz na prywatnych kontach użytkowników w serwisie artunity.eu


Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione za pomocą wiadomości e-mail .


Na zgłoszenia czekamy do 19 kwietnia 2019 r.


Informacja techniczna:

Prosimy o nadsyłanie prac w formacie 100 x 70 cm, rozdzielczość 180 dpi, tryb RGB. Maksymalna waga pliku to 15 MB.


Zgłoś swoje plakaty w serwisie Artunity