Wystawa w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Wystawa prezentuje prace wybranych projektantów z Polski, Chin, Tajwanu oraz Indonezji. Pierwsza odsłona wystawy miała miejsce w Guilin Huaqiao Art Museum w Chinach, w październiku 2016 roku.

TYPE + TEXT w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to polska premiera wystawy.

Plakaty prezentowane na wystawie odzwierciedlają różnorodne sposoby myślenia i budowania kompozycji typograficznej. Litera jest głównym bohaterem i wspólnym mianownikiem wszystkich prezentowanych prac. Niektórzy projektanci traktują ją jako formę eksperymentalną, stawiając odczuwanie ponad aspekt funkcjonalny; dla innych atrybut racjonalności wydaje się być ważniejszy. Wiele prac to kompozycje o charakterze abstrakcyjnym, w których trudno odnaleźć konkretny krój czy charakter pisma.

W wystawie TYPE + TEXT biorą udział zarówno uznani już artyści zaproszeni do projektu, jak i twórcy debiutujący i studenci, których prace zostały wybrane przez zespół kuratorów z Polski i Chin.

TYPE + TEXT poza przeglądem najciekawszych dokonań projektantów tworzących prace typograficzne stanowi również próbę zestawienia metod, postaw, praktyk czy sposobu myślenia o projektowaniu i literze dwóch odmiennych kultur.

Wystawie towarzyszy katalog.

Kuratorzy:

Lech Mazurek, Sebastian Smit,  Li Xu, Jiang Yingui, Agnieszka Ziemiszewska, 

Wernisaż:

2 czerwca 2017 | 18:00

Wystawę można oglądać do 31.07.17.


 Organizatorzy:

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Urząd Miasta Lublin