Biennale 2021

Od 10 lutego 2022 roku we wnętrzach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oglądać będzie można finałową wystawę 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin. Mimo pandemii organizatorzy odnotowali rekordową ilość zgłoszeń.

Na wystawie zobaczymy najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe Jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata. Szerokie spektrum poruszanych tematów, bogaty wachlarz stosowanych przez uczestników środków wyrazu oraz różnorodność prezentowanych postaw twórczych: od graficznego minimalizmu i wektorowej dyscypliny po malarską ekspresję, zapewni moc wizualnych wrażeń nie tylko koneserom sztuki plakatu. Tradycyjną formułą lubelskiego biennale jest pokazanie prac studentów wyższych szkół artystycznych i profesjonalistów w tych samych przestrzeniach wystawienniczych. Gwarantuje to świeżą optykę, niespotykaną na innych tego typu przeglądach. Laureatów poznamy podczas wernisażu 11.02.2022 r. o godz. 18:00.

Organizatorem imprezy jest Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, współorganizatorem: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Impreza została objęta patronatem JM Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. dra hab. Radosława Dobrowolskiego.